Σαλάχ… κορυφής για τη Λίβερπουλ! “Αγκαλιά” με τη Σίτι οι “κόκκινοι” – video

Με τον Μοχάμεντ Σαλάχ να πετυχαίνει από νωρίς το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, η Λίβερπουλ “πέρασε” και από την έδρα της Χάντερσφιλντ με 0-1 και “έπιασε” ξανά τη Μάντσεστερ Σίτι στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ.

Συνεχίζεται ο… κακός χαμός στις πρώτες θέσεις της Πρέμιερ Λιγκ, αφού μετά τη Σίτι και η Λίβερπουλ πήρε τη νίκη στην 9η αγωνιστική και πλέον οι δύο τους ισοβαθμούν στην κορυφή της βαθμολογίας, με Τσέλσι και Τότεναμ να ακολουθούν με δυο βαθμούς λιγότερους.

Στο Χάντερσφιλντ, η ομάδα του Κλοπ ήταν ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και πήρε εύκολα τη νίκη με 1-0, χάρη σε γκολ του Μοχάμεντ Σαλάχ με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, στο 24ο λεπτό του αγώνα.

Νωρίτερα, η Μάντσεστερ Σίτι “διέλυσε” τη Μπέρνλι με 5-0 στο “Ετιχάντ”, ενώ στο ντέρμπι της αγωνιστικής, η Τσέλσι κατάφερε να “σώσει” το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με γκολ του Μπάρκλεϊ στο 96ο λεπτό του αγώνα.