Παρασκευή, 29 Μαρ.

Bundesliga: “Άντεξε” η Μπάγερν σε ένα συγκλονιστικό ντέρμπι στη Γερμανία! (videos)

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι κορυφής στη Γερμανία, Μπάγερν Μονάχου και Λειψία αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3 και τους “Βαυαρούς” να παραμένουν στην πρώτη θέση, αλλά να χάνουν την ευκαιρία να ξεφύγουν στη βαθμολογία της Bundesliga.

Το πρώτο μέρος του αγώνα ήταν συγκλονιστικό, με τον Ενκουνκού να δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, αλλά τον 17χρονο Μουσιάλα να ισοφαρίζει στο 30′ και τον Μίλερ να κάνει την ανατροπή στο 34′. Η Λειψία έφερε όμως ξανά το ματς στα ίσια με τον Κλάιφερτ (36′) πριν κλείσει το ημίχρονο.

Bundesliga: Νέα απώλεια βαθμών για την Ντόρτμουντ! Γκέλα για την Γκλάντμπαχ (videos)

Έκανε μάλιστα νέα δική της ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με τον Φόρσμπεργκ να σκοράρει στο 48′ για ένα νέο προβάδισμα της ομάδας της Red Bull. Η Μπάγερν Μονάχου βρήκε όμως ένα τρίτο δικό της γκολ, με το δεύτερο προσωπικό του Μίλερ, με κεφαλιά στο 75′ και έσωσε το βαθμό και την κορυφή της βαθμολογίας στην Bundesliga. Οι Βαυαροί παρέμειναν στο +2 από τη Λειψία, αλλά και στο +4 από την Ντόρτμουντ που είχε νέα απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα.