Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 11 Αθήνα Αναλυτικά

12η φετινή ανατροπή για την Μάντσεστερ! (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.
Τελευταία ενημέρωση: 24.11.2012 | 21:53
Πρώτη δημοσίευση: 24.11.2012 | 21:53
Η ουραγός ΚΠΡ προηγήθηκε στο Ολντ Τράφορντ αλλά η Γιουνάιτεντ έκανε την 12η φετινή της ανατροπή και με τρία γκολ σε 8 λεπτά στρογγυλοκάθισε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Επέστρεψε στις γκέλες η Άρσεναλ.
Η ΚΠΡ κατάφερε να προηγηθεί μέσα στο "Ολντ Τράφορντ" στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 3-1. Ο Μάκι άνοιξε το σκορ στο 52' για τους φιλοξενούμενους, για τους οποίος ο νέος τεχνικός, Χάρι Ρέντναπ, ήταν στην εξέδρα.

Ο Τζόνι Έβανς ισοφάρισε στο 64', ο Ντάνι Φλέτσερ ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 68' και ο Χαβιέρ Ερνάντες διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 72'. Οι “κόκκινοι διάβολοι” πέρασεαν έτσι στην κορυφή και για να μείνει σε αυτήν θα πρέπει να μην νικήσει η Σίτι την Τσέλσι μέσα στο Λονδίνο την Κυριακή.

Επιστροφή στις άσχημες εμφανίσεις για την Άρσεναλ καθώς μετά την 5αρα επί της Τότεναμ οι παίκτες του Βενγκέρ έμειναν στο 0-0 με την Άστον Βίλα και δεν μπόρεσαν να μπουν στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας.