Αν έχεις Βιερίνια… διάβαινε!

Oι παίκτες του ΠΑΟΚ αγκαλιάζουν τον Βιερίνια, μετά το γκολ του, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Για τέταρτη φορά φέτος ο ΠΑΟΚ νίκησε χάρη σε γκολ του Πορτογάλου. Αυτή τη φορά “θύμα” του Βιερίνια ήταν ο Ηρακλής, στην αναμέτρηση της Τούμπας για την 14η αγωνιστικής της Superleague. Δείτε το LIVE του αγώνα.

Το παιχνίδι άρχισε με εξαιρετικά γρήγορο ρυθμό και από τις δύο πλευρές, με τον ΠΑΟΚ να είναι αυτός που άνοιξε το σκορ πρώτος στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, με το 1-0 να παραμένει τελικά μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης. Ο Ηρακλής μπορεί να έδειξε κινητικότητα στην αρχή του αγώνα, αλλά δεν έκανε κάποια κλασική ευκαιρία και δεν έφτασε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης κοντά στο γκολ. Μάλιστα, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο “έπασχε” στον τομέα της κυκλοφορίας της μπάλας, με αποτέλεσμα ο Χαλκιάς να περάσει ένα ήρεμο βράδυ, καθώς λίγες ήταν οι φορές που η μπάλα έφτασε στην περιοχή του.

Χάβος: “Μπορούσαμε κι άλλα γκολ”