Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 12 Αθήνα Αναλυτικά

Η απάντηση των φαβορί - Όλα τα αποτελέσματα του κυπέλλου

Η απάντηση των φαβορί - Όλα τα αποτελέσματα του κυπέλλου
ΦΩΤΟ NEWSPORTS.
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 25.10.2012 | 21:20
Πρώτη δημοσίευση: 25.10.2012 | 19:20

Ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση του κυπέλλου Ελλάδος με τα φαβορί να επικρατούν στα ματς της Πέμπτης και να εξασφαλίζουν την πρόκριση τους.

Η Λάρισα χρειάστηκε το γκολ του Τσιμπάμπα στο 87' για να εξασφαλίσει την πρόκριση της κόντρα στον Αχαρναϊκό ενώ ο Πανσερραϊκός πήρε το εισιτήριο στην παράταση του αγώνα με τον ΑΟ Γλυφάδας.

Τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδος:

Οδυσσέας Κορδελιού
-Δόξα Δράμας 1-0 (61’ Ευθυμιάδης) 
Κασσιόπη-Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-2 (1-3 στα πέναλτι) (66’ Πετρογιάννης - 75’ Φάμπιο, 78’ Στεφανίδης) 
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής Ψαχνών 4-1 (24’, 76’ Χατζηρίζος, 58’ Μπουντούρης, 88’ Υφαντής - 64’ πεν. Τζέσιτς) 
Χανιά-Φωκικός 2-1 (11’ Γωνιοτάκης, 51’ Ντουμάνης - 23’ Ταμπάκης) 
Καλαμάτα-Θρασύβουλος 1-1 (3-4 στα πέναλτι) (32’ Τσιμικλής - 11’ Βασιλείου) 
Επισκοπή-Βύζας Μεγάρων 0-1 (81' Ταμπάκης) 
Τηλυκράτης Λευκάδας-Καβάλα 0-0 (3-5 στα πέναλτι)
Βατανιακός-Νίκη Βόλου 0-0 (1-4 στα πέναλτι) 
Ακαδημία Πλαταμώνα-Εργοτέλης 1-1 (6-5 στα πέναλτι) (10’ Πλατάκης - 38’ Δοματάς) 
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αναγέννηση Επανομής 2-1 (17’ Γκαϊταρτζίδης, 90+1’ Μπουζουράς - 86’ Νακόσκι) 
Δόξα Κρανούλας-Πιερικός 0-0 (1-3 στα πέναλτι)
Αστέρας Μαγούλας-Ολυμπιακός Βόλου 1-2 (45+2’ Στατομήτρος - 51’ Παλαιολόγος, 67’ Μπακαγιόκο) 
Φωστήρας-Ζάκυνθος 4-0 (12’, 42’ Τσώνης, 81’ Βαβάτσικος, 90+4’ Δοροβίνης) 
Εθνικός Αστέρας-ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (1-4 στα πέναλτι) (90’ Θεολόγος - 55’ Λεοζίνιο) 
Προοδευτική-Ηρακλής 1-0 (90’ Γρίβας) 
Παναιγιάλειος-Παναιτωλικός 3-1 (41’ Λαζανάς, 72’ Μπούνας, 90’ Λαζανάς - 39’ Κούσας) 
Πανηλειακός-Παναχαϊκή 0-0 (3-4 στα πέναλτι)
Ρούβας-Εθνικός Γαζώρου 1-3 (6' Κορδονούρης - 76' Ναλμπάντης, 81' Χαριτίδης, 90+3' Κοσμίδης) 
Αχαρναϊκός-ΑΕΛ 0-1 (87' Τσιμπάμπα) 
Τύρναβος-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0 (20' Αθανασιάδης, 70' Μπουσινάκης)
ΑΟ Γλυφάδας-Πανσερραϊκός 1-2 (18' Μουστογιάννης - 16' Κολοτούρος, 95' Κιάσσος)
Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης 1-1 (3-4 στα πέναλτι) (119' Φελίπε - 108' Διαμάντης)
Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα 0-1 στην παράταση (117' Ντακόλ)

Δεύτερη φάση (30-31 Οκτωβρίου και 1 Νοεμβρίου)

Ολυμπιακός Βόλου - Καλλονή 
Πανσερραϊκός - Οδυσσέας Κορδελιού 
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Τύρναβος 
Θρασύβουλος - Βύζας Μεγάρων 
Καβάλα - Παναιγιάλειος 
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Νίκη Βόλου 
Φωστήρας - Χανιά 

-Νοκ άουτ αγώνες

Tρίτη φάση (1η αγωνιστική 28-29 Νοεμβρίου και 12-13 Δεκεμβρίου και δεύτερη αγωνιστική 19-20-22-23 Δεκεμβρίου)

Πανθρακικός – Αναγέννηση Γιαννιτσών/Νίκη Βόλου 
Παναιγιάλειος/Καβάλα - ΑΕΚ 
Εθνικός Γαζώρου - SKODA Ξάνθη 
Φωστήρας/Χανιά - Πανιώνιος 
Βέροια – Θρασύβουλος/Βύζας Μεγάρων 
Οικονόμος Τσαριτσάνης/ Εθνικός Σιδηροκάστρου -Κέρκυρα 
ΠΑΣ Γιάννινα – Οδυσσέας Κορδελιού/Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός- Παναχαϊκή 
Λεβαδειακός - Πιερικός 
Ακαδημία Πλαταμώνα - ΠΑΟΚ 
Ολυμπιακός Βόλου/Καλλονή -Ατρόμητος 
ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης 
Καλλιθέα -Άρης 
Πλατανιάς- Αναγέννηση Καρδίτσας 
Λάρισα - Αστέρας Τρίπολης 
Παναθηναϊκός- Προοδευτική



   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook