ΤΕΛΙΚΑ: Ατρόμητος-Αστ. Τρίπολης – 0-1 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 1-0

ΦΩΤΟ NEWSIT

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των δύο αναμετρήσεων με τις οποίες ανοίγει το μενού της Κυριακής για την 19η αγωνιστική της Superleague.

Έντονες διαμαρτυρίες από τον Γ. Σπανό προς τον διαιτητή

Λήξη των δυο αγώνων

90+5′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα

90+1′ Κίτρινη κάρτα στον Πιπίνη

90′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φορμίκα στη θέση του Ράγιος

87′ Κίτρινη κάρτα στον Μήτρογλου. Ο Έλληνας επιθετικός έπεσε μέσα στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα, αλλά ο διαιτητής έδωσε τελικά κάρτα στον φορ του Ατρόμητου

86′ Κίτρινη κάρτα στον Ντολεζάϊ

84′ Κίτρινη στον Μπρίτο

81′ Ωραία κίνηση του Σκούφαλη από δεξιά και σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Εντζεγκουέλε και απομακρύνθηκε

78′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπουμάλ στη θέση του Ρότσα

78′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Λαδάκης στη θέση του Μπρέσκα

74′ Κίτρινη κάρτα στον Τσενάμο για διαμαρτυρία

72′ Κίτρινη κάρτα στον Βίλα για τον τρόπο που πανηγύρισε τον γκολ

71′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-0. Εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, ο Βίλα πήρε το ριμπάουντ και από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

70′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου Γκαρσία στη θέση του Επστάιν

69′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μιχαήλ στη θέση του Ζαραδούκα

68′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μουμίν στη θέση του Ονουάτσι

67′ Κίτρινη κάρτα σε Τάτο και Σφακιανάκη για διαμαρτυρία. Αυτή ήταν η δεύτερη κίτρινη για τον Τάτο, που αφήνει τον Ατρόμητο με 10 παίκτες

63′ Μακρινό δυνατό σουτ του Λίλα, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσενάμο

61′ Ο ΠΑΣ προσπαθεί να κλείσει τον Παναιτωλικό στην άμυνα του και να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα

57′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Περόνε στη θέση του Σολάκη

56′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Χαριστέας αντί του Θεοδωρίδη

55′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Σιόντη του Παναιτωλικού.

53′ Χαμένη φάση για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Αναστασάκου από τη μικρή περιοχή, ο Χακόμπο πέταξε την μπάλα πάνω από το δοκάρι

52′ Κίτρινη κάρτα στον Ζαραδούκα για φάουλ στον Παλαιολόγο

Έναρξη και στους δυο αγώνες

Δύο αλλαγές για τον Ατρόμητο. Ο Καραγκούνης στη θέση του Μπρίτο και ο Αναστασάκος στη θέση του Γιαννούλη

46′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Βίλα στη θέση του Μπακαγιόκο

ΗΜΙΧΡΟΝΟΙ στο Περιστέρι

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα Γιάννενα

41′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Κόρνερ του Ράγιος από τα δεξιά,  ο Μπαρτολίνι στο δεύτερο δοκάρι επιχείρησε την κεφαλιά, ο Ιτάνζ ενστικτωδώς με τα ακροδάχτυλα έσωσε την ομάδα του από το γκολ

37′ Κίτρινη κάρτα στον Σκούφαλη για διαμαρτυρία

33′ Σουτ Αλβάρες έξω από την περιοχή, ο Ιτάνζ έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε

36΄ Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον για τράβηγμα στον Σιόντη

29′ Αντεπίθεση του Αστέρα Τρίπολης, ο Μπρέσκα επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Ιτάνζ μπλόκαρε εύκολα

28′ Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη για μαρκάρισμα στον Ζαραδούκα

Μετά το γκολ, ο Ατρόμητος πήρε τα ηνία του αγώνα και πιέζει για την ισοφάριση, χωρίς όμως να έχει δημιουργήσει σημαντικές ευκαιρίες. Επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις οι φιλοξενούμενοι

21′ Γύρισμα του Καμαρά από αριστερά, ο Ονουάτσι αμαρκάριστος δεν πρόλαβε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα

20′ Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη του Αστέρα

19′ Κίτρινη στον Τάτο τουθ Ατρόμητου για διαμαρτυρία

16′ Εκτέλεση φάουλ του Ρότσα από αριστερά, η μπάλα στην αγκαλιά του Κηπουρού

9′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 0-1. Κόρνερ του Μπρέσκα από αριστερά, ο Μπαρτολίνι πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

9′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ.  Ασυνεννοησία Εντζεγκουέλε και Ντολεζάϊ μέσα στην περιοχή, ο Γεωργίου από ευνοϊκή θέση επιχείρησε το σουτ, ο Τσενάμο απέκρουσε και κράτησε το μηδέν

Ο ΠΑΣ έχει μπει δυνατά στην αναμέτρηση

Ο Αστέρας δίνει χώρο στον Ατρόμητο και προσπαθεί να “χτυπήσει” με αντεπιθέσεις, κυρίως με τον Μπρέσκα

1′ Έναρξη των δυο αγώνων

Οι συνθέσεις στο Περιστέρι:

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Ιτάνζ, Νάστος, Σφακιανάκης, Γιαννούλης, Τόμας, Τάτος, Φυτανίδης, Επστάιν, Δημούτσος, Μήτρογλου, Καραγκούνης,

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Χακόμπο, Κουρμπέλης, Τσαμπούρης, Μπαρτολίνι, Πουλίδο, Πιπίνης, Ράγιος, Αλβάρες, Ουσέρο, Σολάκης, Μπρέσκα.

Οι συνθέσεις στα Γιάννενα:

ΠΑΣ Γιάννινα (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Κώτσιος, Πάντος, Ζαραδούκας, Πατσατζόγλου, Σκαρντοβέλι, Ντε Βιντσέντι, Βίλα, Σκούφαλης, Γεωργίου, Μπακαγιόκο

Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τσενάμο, Παλαιολόγος, Γκόλιας, Ντολεζάι, Εντζεγκέλε, Μητρόπουλος, Σιόντης, Ρότσα Ονουάτσι, Θεοδωρίδης, Καμαρά