ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 1-2

Επική ανατροπή έκανε ο Ατρόμητος που νίκησε με 2-1 στην παράταση τον ΠΑΟΚ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος.

Μετά τη λήξη μπήκαν φίλαθλοι του ΠΑΟΚ στον αγωνιστικό χώρο και οι παίκτες του Ατρομήτου έφυγαν τρέχοντας για τα αποδυτήρια.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Στους “4” ο Ατρόμητος.

118′ Μακρινό σουτ του Γκαρσία έφυγε άουτ.

113′ Μπήκε σκύλος στον αγωνιστικό χώρο και το παιχνίδι διακόπηκε για λίγα δευτερόλεπτα.

113′ Κίτρινη στον Σκόνδρα.

112′ Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της παράτασης.

Λήξη του πρώτου μέρους της παράτασης.

105′ Ο Μήτρογλου πάσαρε στον Αναστασάκο αλλά ο τελευταίος δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα.

104′ Σουτ του Γκαρσία άουτ.

101′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσιρίλο αμαρκάριστος έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

97′ Σουτ του Μπαλάφα που έφυγε άουτ.

91′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Μήτρογλου με τακουνάκι βρήκε τον Μπρίτο και ο τελευταίος με εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό πλασέ νίκησε τον Γλύκο.

Ξεκίνησε η παράταση.

ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ. Το ματς πάει στην παράταση.

92′ Σουτ του Μήτρογλου άουτ.

90′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Τεράστιο λάθος του Γλύκου ο οποίος δεν εκτίμησε σωστά την πορεία της μπάλας στο γέμισμα του Φυτανίδη και δεν την πρόλαβε πριν αυτή περάσει τη γραμμή.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Επστάιν.

88′ Κίτρινη στον Γλύκο.

88′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς σούταρε από καλή θέση αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

86′ Κίτρινη στον Σφακιανάκη για διαμαρτυρία.

84′ Ο Ίβιτς αντί του Λάζαρ.

84′ Ο Μπρίτο στη θέση του Δημούτσου.

80′ Αποβλήθηκε ο τεχνικός διευθυντής του Ατρομήτου, Γιάννης Αγγελόπουλος.

77′ Ο Μαλεζάς έκοψε το σουτ του Τάτου.

72′ Ο Τάτος στη θέση του Καραμάνου.

Δείτε τη φάση του πέναλτι που μέχρι τώρα κρίνει το ματς

67′
Σουτ του Σφακιανάκη που πέρασε άουτ.

62′ Ο Μήτρογλου στη θέση του Γιαννούλη.

62′ Σουτ του Ρομπέρ που αποκρούστηκε από τον Ιτάνζ.

58′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Επστάιν που πέρασε άουτ.

57′ Κίτρινη στον Λαζάρ.

48′ Φάουλ του Επστάιν που μπλόκαρε ο Γλύκος.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Μπαλάφας στη θέση του Φωτάκη ο οποίος αισθάνθηκε ενοχλήσεις.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Ο Γιαννούλης με σωτήριο τάκλιν σταμάτησε τον Αθανασιάδη που ήταν σε θέση βολής.

40′ Ο Σνάουτσνερ στη θέση του τραυματία Έτο.

28′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Λίνο σημάδεψε σωστά και άνοιξε το σκορ. Οι άνθρωποι του Ατρομήτου διαμαρτυρήθηκαν έντονα για το μη καταλογισμό του οφσάιντ.

27′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης που ξεκίνησε από θέση οφσάιντ γύρισε τη μπάλα και αυτή βρήκε στο χέρι του Τόμας. Ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι και την κίτρινη στον αμυντικό του Ατρομητου.

23′ Δυνατό σουτ του Λάζαρ η μπάλα κόντραρε στον Τομας και απομακρύνθηκε.

19′ Σουτ του Καραγκούνη που έφυγε άουτ.

5′ Σουτ του Φυτανίδη που κόντραρε στον Γκαρσία.

Σέντρα στον αγώνα

ΠΑΟΚ (Λάζλο Μπόλονι): Γλύκος, Λίνο, Έτο (40′ Σνάουτσνερ), Μαλεζάς, Τσιρίλο, Λάζαρ (84′ Ίβιτς), Γκαρσία, Φωτάκης (46′ Μπαλάφας), Ρομπέρ, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Γιαννούλης (62′ Μήτρογλου), Τόμας, Φυτανίδης, Σφακιανάκης, Καραμάνος (72′ Τάτος), Δημούτσος (84′ Μπρίτο), Επστάιν, Καραγκούνης, Αναστασάκος.

Ο αποψινός νικητής θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τον νικητή του ζευγαριού Αστέρας Τρίπολης-Κέρκυρα.