14oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος-Λεβαδειακός 2-1

Ο Πανιώνιος επικράτησε εντός έδρας του Λεβαδειακού με 2-1, σε ματς για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+4′ Κίτρινη στον Περιστερίδη

90’+1′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μαχαίρας αντί του Νικολακάκη

88′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καρτσαμπάς στη θέση του Καμπάνταη

87′ Χαμένο τετ α τετ του Μενδρινού που πλασάρει άουτ, μετά από ωραία πάσα του Σάμαρη

85′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ντε Μπρίτο στη θέση του Χοσέμι

80′ ΓΚΟλ για τον Πανιώνιο, 2-1. Εκτέλεση φάουλ του Σάμαρη από μακριά, ο Κυριακίδης φάνηκε να μπλοκάρει τη μπάλα, η οποία όμως του έφυγε μέσα από τα χέρια, με τον Γουνδουλάκη να το εκμεταλλεύεται και να γράφει το 2-1. Τρομερό λάθος από τον γκολκίπερ του Λεβαδειακού

78′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με Ροτζέριο! Πέρασε με εκπληκτικό τρόπο δύο αντιπάλους αλλά στη συνέχεια έστειλε τη μπάλα άουτ, μόνος απέναντι στον Περιστερίδη

70′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Ακόστα, μπαίνει ο Μίλιεβιτς

68′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός αγώνα ο Ντούνης, με τον Μενδρινό να παίρνει τη θέση του.

68′ Προσέχουν αρκετά τα μετόπισθεν και οι δύο ομάδες, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να βγάλουν φάσεις

50′ Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου του Λεβαδειακού

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝο στη Νέα Σμύρνη

42′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-1. Κάθετη πάσα του Νικολακάκη για τον Ροτζέριο, ο οποίος με παράλληλη σέντρα από δεξιά βρίσκει τον Βασιλείου που πλασάρει εύστοχα για την ισοφάριση. Το 7ο γκολ του Έλληνα επιθετικού στο πρωτάθλημα

35′ Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτούδη

30′ Κι άλλη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, αυτή την φορά στον Κούρντι

Ο Ανδρέας Σάμαρης πέτυχε το πρώτο γκολ στην καριέρα του στη Νέα Σμύρνη με τον Πανιώνιο. Το μοναδικό που είχε ως τώρα ήταν στις 21 Νοεμβρίου 2010, στο Λάρισα – Πανιώνιος 0-1

28′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-0. Ο Κυριακίδης απέκρουσε την εκτέλεση φάουλ του Σάμαρη, στη συνέχεια το σουτ του Παναγιωτούδη σταμάτησε στο δοκάρι του Λεβαδειακού και εν τέλει ο Σάμαρης με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων

25′ Παιχνίδι κέντρου, με τον Λεβαδειακό να έχει την κατοχή στα τελευταία λεπτά και να κυκλοφορεί καλύτερα τη μπάλα

21′ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου

15′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοχρήστο

14′ Ασταθής επέμβαση από τον Περιστερίδη αλλά δεν μπορεί να το εκμεταλλευθεί ο Βσσιλείου

12′ Δεν πρόλαβε τη σέντρα του Καμπάνταη ο Αραβίδης και η μπάλα πέρασε μπροστά από τον Κυρικαίδη

11′ Κίτρινη κάρτα στον Νικολακάκη

Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις, ο Πάρις Ανδράλας έχει υποστεί θλάση και δημιουργεί… με το καλημέρα πρόβλημα στον Δημήτρη Ελευθερόπουλο

6′ Αναγκαστική αλλαγή νωρίς-νωρίς για τον Πανιώνιο. Ο Ανδράλας χτύπησε και αφήνει τη θέση του στον Παναγιωτούδη.

5′ Κίτρινη κάρτα στον Ανδράλα για μαρκάρισμα στον Ροτζέριο

Έναρξη του αγώνα στη Νέα Σμύρνη

Οριστική αναβολή στο Πανθρακικός – Ολυμπιακός

Πλέον όλοι περιμένουν την απόφαση του διαιτητή.

17:00 Συνεχίζεται -υπό αντίξοες συνθήκες- το ζέσταμα και άπαντες πλέον είναι σε αναμονή της οριστικής απόφασης του κ. Αμπάρκιολη

16:45 Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων έχουν βγει για ζέσταμα και η τελευταία δοκιμή που θα δείξει αν είναι εφικτό να ξεκινήσει τελικά το ματς, θα γίνει στις 17:15.

Η οριστική απόφαση ανήκει στον κ. Αμπάρκιολη. Προς το παρόν δείτε σε τι κατάσταση βρισκόταν πριν από λίγο το Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής.

Την τελευταία στιγμή η απόφαση για το Πανθρακικός-Ολυμπιακός

Το χιόνι που πέφτει από τις πρώτες πρωινές ώρες στην Κομοτηνή “απειλεί” την διεξαγωγή του αγώνα Πανθρακικός-Ολυμπιακός.