14oC Αθήνα

“Αφεντικό” ο Θρασύβουλος, ισοπαλία στη Ρόδο

Ξεκάθαρο προβάδισμα για την παραμονή του στην κατηγορία πήρε ο Θρασύβουλος μετά τη νίκη με 3-1 επί του Ιωνικού για την πρώτη αγωνιστική των πλέι-άουτ της Β΄Εθνικής. Ισοπαλία 1-1 ανάμεσα σε Ρόδο και Δόξα Δράμας.

Στο παιχνίδι της Φυλής, ο Θρασύβουλος άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς, μόλις στο 3′ με τον Κατσίκη να μετουσιώνει την σέντρα του Ντελγκάδο. Ο Ιωνικός απάντησε σχετικά γρήγορα, στο 25′. Ο Μπαρτζώκας έκανε τραγικό λάθος και ο Σάλτο έφερε το ματς στα ίσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα της Φυλής επέβαλε το ρυθμό της και στο 57′ ανέκτησε το προβάδισμα. Ο Σαπάνης σέντραρε από δεξιά και ο Κλούσενερ που είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή έκανε το 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90′ ο Παληγεώργος, έπειτα από σέντρα του Κλούσενερ.

Στο άλλο ματς, η Δόξα Δράμας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με τη Ρόδο και να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό. Για τους γηπεδούχους το σκορ εί8χε ανοίξει στο 48΄στο Καντιμοίρης,