Σάββατο, 27 Απρ.

Αντετοκούνμπο: Τρομερός Γιάννης! Σάρωσε τους Σέλτικς στη Βοστώνη [vid]

Ιδανική πρεμιέρα για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στη νέα αγωνιστική περίοδο του ΝΒΑ. Ο διεθνής Έλληνας φόργουορντ έκανε “όργια” στη Βοστώνη, οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη επί των Σέλτικς με 108-100.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν είχε αντίπαλο στο TD Garden της Βοστώνης. Ο “Greek Freak” έκανε τα πάντα στο παρκέ, μετρώντας 37 πόντους (13/21 δίποντα, 11/13 βολές), 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 37 λεπτά συμμετοχής, κι οδήγησε τους Μπακς σ’ ένα σπουδαίο διπλό στην έδρα των Σέλτικς, οι οποίοι έχουν ξεκινήσει με δύο ήττες, ενώ έχουν χάσει με τραυματισμό για όλη τη χρονιά τον Γκόρντον Χέιγουορντ.

Ήττα για Κουφό και Παπαγιάννη

Την ήττα με 105-100 γνώρισαν οι Κινγκς από τους Ρόκετς μέσα στο Σακραμέντο. Ο Κουφός πέτυχε 2 πόντους, πήρε 6 ριμπάουντ και έκανε ένα κόψιμο σε 16 λεπτά, ενώ δεν αγωνίστηκε ο Παπαγιάννης. Στους 27 πόντους σταμάτησε ο Χάρντεν.