15oC Αθήνα

Κάνει… πλάκα σε όλους η Μάν. Γιουνάιτεντ – Τριάρα και στην Τσέλσι

ΦΩΤΟ REUTERS.

Δεν έχει αντίπαλο η ομάδα του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον στην Πρέμιερ Λιγκ ως τώρα. Με 21 γκολ ενεργητικό σε 5 αγώνες και μόλις 4 παθητικό, έκανε το 5 στα 5 και έμεινε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας. Σκόραρε ο Τόρες για την Τσέλσι αλλά δεν απέτρεψε την ήττα με 3-1.

Την… αποτελείωσε – Τεσσάρα της Τότεναμ στους εννιά της Λίβερπουλ

Βλέπει Μάντσεστερ και.. αφηνιάζει ο Μέρφι

Ο Μόγιες αποθέωσε τον Βέλλιο! (VIDEO)

Τα πιτσιρίκια του Φέργιουσον έχουν βαλθεί να τρελάνουν τους φίλους τους και όχι μόνο. Μετέτρεψαν άλλο ένα ντέρμπι σε παράσταση για ένα ρόλο και τελείωσαν την υπόθεση νίκης από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Ο Σμόλινγκ στο 8΄ άνοιξε το σκορ, ο Νάνι στο 37′ έκανε το 2-0 και ο Ρούνεϊ στο τέλος του ημιχρόνου έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του. Το μόνο που κατάφερε η Τσέλσι ήταν να μειώσει με τον Τόρες ενώ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε και πέναλτι με τον Ρούνεϊ.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ:

Μπλάκμπερν-Άρσεναλ 4-3 (Γιακούμπου 25′,59, Σονγκ 50′ αυτ.,Κοσιελνί 68′ αυτ.-Ζερβίνιο 10′, Αρτέτα 34′,Σαμάκ 85)’
Άστον Βίλα-Νιούκαστλ 1-1 (Aγκμπονλαχόρ 13΄ – Μπεστ 57΄)
Μπόλτον-Νόριτς 1-2 (64′ Πετρόφ – 37′ Πίλκινγκτον, 42′ Τζόνσον)
Έβερτον-Γουίγκαν 3-1 (33′ Γιαγκέλκα, 84′ Βέλιος, 90′ Ντρέντε – 31′ Ντι Σάντο)
Σουόνσι-Γουέστ Μπρομ 3-0 (14′ Σινκλέρ, 24′ Λίτα, 49′ Ντάιερ)
Γουλβς-ΚΠΡ 0-3 (8′ Μπάρτον, 10′ Φαουρλίν, 87′ Κάμπελ)
Τότεναμ-Λίβερπουλ 4-0 (7′ Μόντριτς, 66′ Ντεφό, 68′,93′ Αντεμπαγιόρ)
Σάντερλαντ-Στόουκ 4-0 (5΄ Μπραμπλ , 11΄ Γούντγκεϊτ αυτ. ,28΄ Γκάρντνερ,58΄Λάρσον)
Φούλαμ-Μαν.Σίτι 2-2 (18΄, 46΄Αγουέρο-55΄Ζαμόρα, 75΄Μέρφι)
Μαν.Γιουνάιτεντ-Τσέλσι 3-1  (8΄Σμόλινγκ, 37΄Νάνι, 45΄Ρούνει-46΄Τόρες)