LIVE: Χιλή – Ελβετία

ΦΩΤΟ REUTERS

Τελικό αποτέλεσμα Χιλή – Ελβετία 1-0.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Η Χιλή νίκησε δικαιότατα με 1-0 την Ελβετία που έπαιζε από το 30′ με δέκα παίκτες.

90+2′ Κίτρινη κάρτα στον Βαλβίντια για θέατρο.

90′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία της Ελβετίας στο ματς. Ο Ντερντιγιόκ από το σημείο του πέναλτι δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

89′ Ακόμη μία σπουδαία ευκαιρία για τη Χιλή. Ο Παρέδες μέσα από την περιοχή έπιασε το αριστερό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

84′ Ανεπανάληπτο τετ α τετ έχασε ο Παρέδες, που θα μπορούσε να βάλει πρόωρο τέλος στον αγώνα.

77′ Μπουνζάκου στη θέση του Φερνάντες.

75′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΙΛΗ. Με κεφαλιά η χρυσή αλλαγή Μαρκ Γκονζάλες εκμεταλλεύεται τη σέντρα του Παρέδες και λύνει το γόρδιο δεσμό.

68′ Ο Ντερντιγιόκ στη θέση του Ενκούφο.

65′ Ο Παρέδες στη θέση του Φερνάντες.

61′ Κίτρινη κάρτα στον Μεδέλ. Πολύ ένταση μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

60′ Κίτρνη κάρτα στους Ινλέρ και Φερνάντες.

59′ Κεφαλιά του Μαρκ Γκονζάλες άουτ.

55′ Τετ α τετ του Σάντσες με τον Μπενάλιο, νικητής ο τερματοφύλακας της Ελβετίας.

49′ Ακυρώθηκε σωστά γκολ της Χιλής  μιας και ο Μαρκ Γκονζάλες ήταν σε θέση οφσάιντ.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρνέτα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος με τους Χιλιανούς να έχουν πραγματοποιήσει ήδη τις δύο πρώτες αλλαγές τους.

46′ Ο Βαλντίβια και ο Μαρκ Γκονζάλες στη θέση των Σουάσο και Βιδάλ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. 0-0 Η Ελβετία αγωνίζεται από το 33′ με 10 παίκτες μετά από την αυστηρή αποβολή του Μπεχράμι. Καλύτερη η Χιλή, χωρίς όμως να μπορεί να φτάσει με αξιώσεις στην περιοχή του Μπενάλιο.

42′ Ο Μπαρνέτα στη θέση του Φρέι

40′ Σουτ από κοντά του Σάντσες, μπλόκαρε ο Μπενάλιο.

30′ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ. Ο Μπεχράμι αποβλήθηκε για αγκωνιά πάνω στον Βιδάλ. Πολύ αυστηρή η αποβολή.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Πόνσε.

22′ Κίτρινη κάρτα στον Καρμόνα.

10΄ Διπλή επέμβαση από τον Μπενάλιο σε σουτ των Βιδάλ και Καρμόνα.

Μακρινό σουτ του Σάντσες η μπάλα φεύγει άουτ.