ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – Κέρκυρα 4-2

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα στο Περιστέρι που θα κρίνει πολλά στη μάχη της ουράς.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

67′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Σαρμιέντο δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στον Ατρόμητο.

59′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Καμαρά βάζει τρίτη φορά την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

56′ Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Επστάιν πλάσαρε τον Μιχαηλίδη αλλά πάνω στη γραμμή ο Ολιβέιρα έσωσε τον Ατρόμητο.

54′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα. Ο Τσίγκας με ωραίο πλασέ έφερε το ματς στα ίσα.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Μαϊστόροβιτς.

47′ Ο Σφακιανάκης βγήκε απέναντι στον Κωνσταντόπουλο αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Σαμπού στη θέση του Μελισσά.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

37′ Δυνατή κεφαλιά του Στολτίδη πέρασε άουτ.

29′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Ανασατσάκος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.

22′ Κίτρινη κάρτα στον Μαζίνσκι.

21′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα. Με τη σέντρα απάντησαν οι φιλοξενούμενοι. Ο Μιχαηλίδης απέκρουσε ασθενώς το σουτ του Μακρή, ο Καλαντζής πήρε το “ριμπάουντ” και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

20′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Σαγκανόφσκι πάσαρε στον Αναστασάκο ο οποίος νίκησε τον Κωνσταντόπουλο.

12′ Σουτ του Τσίγκα με το αριστερό άουτ.

4′ Κεφαλιά του Σαγκανόφσκι, εύκολα μπλόκαρε ο Κωνσταντόπουλος.

Σέντρα στον αγώνα

Ατρόμητος: Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς (46′ Σαμπού), Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Ολιβέιρα, Αναστασάκος, Σφακιανάκης, Σαρμιέντο, Καμαρά, Σαγκανόφσκι.

Κέρκυρα: Κωνσταντόπουλος, Μακρής, Γιάντσης, Ιωάννου, Μαϊστόροβιτς, Στολτίδης, Καλαντζής, Κοντοδήμος, Γκουστάβο, Επστάιν, Τσίγκας.

Διαιτητής: Κουκουλάκης