14oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – Παναθηναϊκός 0-1

Το πανέμορφο γκολ του Νίνη χάρισε στον Παναθηναϊκό τη δεύτερη νίκη του στα πλέι οφ και τον φέρνει μία ανάσα από την έξοδο στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

84′ Ο Τοτσέ αντί του Κλέιτον.

82′ Ο Καραγκούνης στη θέση του Νίνη.

81′ Ο Αθανασίου αντί του Καραμάνου.

80′ Ο Μπάλλας στη θέση του Σφακιανάκη.

78′ Ο Μαυρίας στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.

72′ Σουτ του Αναστασάκου που μπλόκαρε ο Καρνέζης.

65′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Νίνης με εξαιρετικό δεξί σουτ άνοιξε το σκορ και ξέπσασε βγάζοντας τη φανέλα. Ο νεαρός μέσος είδε την κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό του.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

57′ Άστοχο σουτ του Μήτρογλου.

56′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης σέντραρε, ο Μπουμσόνγκ έπιασε την κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο.

49′ Μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου που έφυγε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ O Ιγκλέσιας στη θέση του Γιαννούλη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Ο Γιαννούλης έκανε τη σέντρα αλλά ο Σαριέγκι έσωσε τον Παναθηναϊκό πριν η μπάλα φτάσει στον Αναστασάκο.

43′ Κεφαλιά του Μπουμσόνγκ από καλή θέση που έφυγε άουτ.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο.

32′ Κεφαλιά του Μήτρογλου, μπλόκαρε εύκολα ο Καρνέζης.

28′ Ο Παναθηναϊκός κυριαρχεί. Σουτ του Κλέιτον, έδιωξε ο Ιτάνζ.

26′ Σουτ του Κλέιτον, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

24′ Ο Παναθηναϊκός άγγιξε το γκολ. Ο Ζέκα μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Νίνη. Ο νεαρός μέσος έκανε όμορφο πλασέ με το αριστερό αλλά πάνω στη γραμμή έδιωξε ο Νάστος.

23′ Η καλύτερη ευκαιρία στο ματς. Ο Καντέ έκανε τη σέντρα, οι αμυντικοί του Ατρομήτου απομάκρυναν και ο Ζέκα με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

20′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη.

17′ Ο Μήτρογλου πάσαρε στον Επστάιν μέσα στην περιοχή αλλά ο Γερμανός έπιασε αέρα και έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

17′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φυτανίδη με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

14′ Ο Αναστασάκος επιχείρησε το μακρινό σουτ με το αριστερό αλλά ο Καρνέζης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.

10′ Το ματς έχει καλό ρυθμό αλλά δεν έχει φάσεις μέχρι τώρα.