ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης – Άρης 0-0

Η μετά Κούπερ εποχή στον Άρη δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο αφού παραχώρησε ισοπαλία 0-0 στον Εργοτέλη που ήταν ανώτερος στο δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

90′ Ο Ορφανός στη θέση του Μπούντιμιρ. Ο Τσεσνάουσκις στη θέση του Πορτίγια.

85′ Ο Σηφάκης έδιωξε δύσκολα την κεφαλιά του Μπούντιμιρ.

76′ Ο Λεάλ πλάσαρε τον Σηφάκη αλλά ο Κουλουχέρης έδιωξε.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Λεάλ.

66′ Λεάλ και Μπέτο στη θέση των Βερπακόφσκις, Ολίσε.

62′ Ο Χαβίτο χάνει ακόμη μία ευκαιρία, αφού δεν μπόρεσε να πλασάρει εύστοχα τον Δασκαλάκη.

56′ Κίτρινη κάρτα στον Μπούντιμιρ.

55′ Σουτ του Φραγκουλάκη μπλόκαρε ο Σηφάκης.

51′ Σουτ του Τζούνιορ η μπάλα λίγο άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

37′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Πορτίγια βρέθηκε απέναντι στον Δασκαλάκη αλλά το πλασέ του έφυγε άουτ.

37′ Κίτρινη κάρτα στον Μίσελ.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Φατί.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Χίμπλινγκερ.

27′ Κίτρινη κάρτα στον Τσέζαρεκ.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Βαγγέλη.

19′ Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Βερπακόφσκις βρέθηκε απέναντι στον Σηφάκη αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει.

15′ Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπάκη.

14΄Κίτρινη κάρτα στον Σασιασβίλι.

9′ Ο Τόχα πάσαρε στον Χαβίτο το πλασέ του οποίου απέκρουσε ο Δασκαλάκης.

Σέντρα στον αγώνα.

Με δεκάλεπτη καθυστέρηση θα ξεκινήσει ο αγώνας, όπως άλλωστε και όλα τα ματς της Σούπερ Λίγκας, λόγω διαμαρτυρίες ΚΕΔ και ΕΠΟ για να κρούσματα βίας κατά των διαιτητών.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Εργοτέλης: Δασκαλάκης, Βίσιο, Ρομάνο, Χίμπλινγκερ, Σίλβα Τζούνιορ, Ρουμπάκης, Ολίσε (66′ Μπέτο), Σασιασβίλι, Φραγκουλάκης, Μπούντιμιρ (90′ Ορφανός), Βερπακόφσκις (66′ Λεάλ).

Άρης: Σηφάκης, Κουλουχέρης, Τόχα, Νέτο, Φατί, Μίσελ, Χαβίτο, Λαζαρίδης, Βαγγέλη, Τσέζαρεκ, Πορτίγια (90′ Τσεσνάουσκις).

Διαιτητής: Τσινιάρης