ΤΕΛΙΚΟ: Καλαμάτα – ΑΕΚ 0-1

ΦΩΤΟ newsports

Με γκολ του Μπέλεκ η ΑΕΚ ξεπέρασε το εμπόδιο της Καλαμάτας και προκρίθηκε στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Τέλος αγώνα

85΄Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσίτας στη θέση του Μπερνς

78΄ Αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Καρατζανίδης στη θέση του Αλεξανδρόπουλου.

Κατά την διάρκεια του ημιχρόνου σημειώθηκαν επεισίδια έξω από το γήπεδο ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων.

77΄Ο Κάρλος αντί του Σιαλμά.

74΄Σουτ του Γκερέιρο, μπλοκάρει ο Κοψαχείλης.

72΄Κίτρινη κάρτα στον Αθανασόπουλο.

67΄Διπλή λλαγή για την ΑΕΚ. Ο Δασκαλάκης αντί του Τριανταφυλλάκη και ο Γεωργέας αντί του Μανωλά.

65΄Ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Αλεξανδρόπουλος ευνοείται από τις κόντρες αλλά ο Αραμπατζής σώζει την ΑΕΚ.

61΄Αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Μπλέτσας αντί του Κωστή.

59΄Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.

47΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Μπέλεκ έφυγε στην αντεπίθεση, κέρδισε τις κόντρες και με ωραίο πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

46΄Έναρξη β ημιχρόνου.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Καλαμάτα

42′ Κεφαλιά του Τσόπελα, η μπάλα πέρασε έξω από την εστία του Αραμπατζή.

36′ Σέντρα του Καράμπελα από τα αριστερά, ο Μπερνς έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, όμως έστειλε τη μπάλα δίπλα από την εστία της Καλαμάτας.

Κατάμεστες είναι οι εξέδρες του Δημοτικού Σταδίου Καλαμάτας

34′ Δυνατό σουτ του Καράμπελα, η μπάλα πέρασε έξω από την εστία του Κωψαχείλη

32′ O Μπερνς έκανε ωραία ατομική προσπάθεια, στην συνέχεια έπεσε στη μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

22’ Καλύτερη η ΑΕΚ στο πρώτο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης, έχει δημιουργήσει τις φάσεις μπροστά στην εστία των γηπεδούχων για να ανοίξει το σκορ.

18′ ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Ο Μπέλεκ γύρισε το σώμα του και σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, προς την εστία των γηπεδούχων, με τη μπάλα να σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Αργυρίου

Λασπωμένος ο αγωνιστικός χώρο του γηπέδου της Καλαμάτας, δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

7′ Γυριστό σουτ του Μπέλεκ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

5′ Σουτ του Γκερέιρο έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία των γηπεδούχων.

1′ Εναρξη αγώνα

Καλαμάτα (Μάνα): Κοψαχείλης, Τσόπελας, Ρουμπουλάκου, Μπλέτσας, Κωνσταντόπουλος, Τσαγκαράκης, Αλεξανδρόπουλος, Τσιμικλής, Αθανασόπουλος, Πετρουζέλλης, Τριανταφυλλάκης

ΑΕΚ (Κωστένογλου): Αραμπατζής, Μανωλάς, Κάλα, Γκερέιρο, Μπέλεκ, Σιαλμάς, Ρίκκα, Καράμπελας, Αργυρίου, Μπερνς, Μπουγαΐδης