15oC Αθήνα

Βρίσκει… ρυθμό ο Άρης – Θέλει “δουλειά” ο Παναιτωλικός

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε η προετοιμασία των “κίτρινων” στο Καρπενήσι, καθώς επικράτησαν 3-1 του Παναιτωλικού στο τρίτο τους φιλικό, πριν επιστρέψουν στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζεται ακόμα δουλειά ο Παναιτωλικός.
Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη είχε πολύ καλό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο προπονητές δοκίμασαν σχήματα και πρόσωπα κάνοντας πολλές αλλαγές κατά την διάρκεια της αναμέτρησης.

Μόλις στο 7’ ο Καστίγιο άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ, ενώ στο 24’ ο Φατί έκανε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ρότσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, καθώς οι Σάκης Τσιώλης και Μπάμπης Τεννές έκαναν πολλές αλλαγές. Το 1-1 έδειχνε πως θα είναι το τελικό σκορ, όμως στο 84’ ο Αγγελούδης έκανε το 2-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τόχα πέτυχε με πέναλτι το 3-1.

ΑΡΗΣ: Βελλίδης (90’ Καράδαης), Βανγκέλι (56’ Κασναφέρης), Μίσελ (77’ Αγτζίδης), Λαζαρίδης (69’ Παπαζαχαρίας), Κοτσώνης (46’ Γιαννίτσης), Φατί (78’ Αγγελούδης) , Νέτο (56’ Σακάτα), Καστίγιο (78’ Γιαννιώτας) Γιαννιώτας), Καπετάνος (Τόχα 46’), Σολτάνι (63’ Κανούλας), Τσέζαρεκ (63’ Οικονομόπουλος)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τζενάμο (46’ Μπαμπανιώτης), Ρότσα(74’ Κούσης), Γκόλιας (63’ Σαμαράς), Αναστασιάδης ( 46’ Κουτρομάνος), Γούσας, Μουμίν(46’ Δέντσας), Θεοδωρίδης(46’ σαραγόσα), Μπουμάλ(69’ Μεταξούλης), Καμαρά (46’ Καραμαλίκης), Παλαιολόγος (46’ Πασάς), Εντζεγκουέλε (87’ Αναστασιάδης)