Τρίτη, 30 Απρ.

ΑΕΚ – Ατρόμητος 0-2 ΤΕΛΙΚΟ: “Σοκ” για την Ένωση στο ΟΑΚΑ!

– Ο Ατρόμητος “πάγωσε” ακόμη περισσότερο το άδειο ΟΑΚΑ στο τέλος
– “Σοκαριστική” ήττα για την ΑΕΚ με 2-0 με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα
– Τρία δοκάρια είχε η Ένωση στο ματς
– Ο Ρισβάνης με κεφαλιά στο 86′ έκανε το 0-1
– Ο Κουλούρης στο 90′ “σφράγισε” τη νίκη για τους φιλοξενούμενους που κάνουν πρωταθλητισμό

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη από τον Ατρόμητο σε όλο το ματς, αλλά με τους παίκτες του να μην μπορούν να σκοράρουν, έδωσε τη δυνατότητα στην ομάδα του Περιστερίου να πάρει τη νίκη στο τέλος με δύο γκολ στο τελευταίο 5λεπτο του αγώνα.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη είδε τρεις φορές τα δοκάρια να σταματούν της προσπάθειες των παικτών της και τον Ατρόμητο να ανοίγει το σκορ στην πρώτη του ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ρισβάνη να σκοράρει με κεφαλιά στο 86′ μετά από κόρνερ. Ο Κουλούρης στην αντεπίθεση “σφράγισε” τη νίκη για την ομάδα του Κάναντι στο 90ο λεπτό.

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης

Στα πέντε τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια, ο γηπεδούχος δεν νικά, αφού ΑΕΚ και Ατρόμητος έχουν τρεις ισοπαλίες και από μια νίκη εκτός έδρας.