Τρίτη, 23 Απρ.

Basket League, Λάρισα – Λαύριο 66-75: Διπλό με ανατροπή στο φινάλε

ΦΩΤΟ Intime

Το Λαύριο πάτησε γκάζι στην 4η περίοδο και έφυγε με τη νίκη από την έδρα της Λάρισας (66-75) για την 3η αγωνιστική της Basket League.

Με επιμέρους σκορ 9-25 στην 4η περίοδο, το Λαύριο επικράτησε με 66-75 της Λάρισας στο κλειστό της Νεάπολης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Basket League. Oι Θεσσαλοί παρέμεναν στη διεκδίκηση της νίκης επί 30 λεπτά, αλλά η πιεστική άμυνα των παικτών του Χρήστου Σερέλη… τους μπλόκαρε και δεν κατάφεραν να βρουν απαντήσεις. Αυτή ήταν η 2η νίκη για τους φιλοξενούμενους, ενώ με τη 2η ήττα τους συμβιβάστηκαν οι παίκτες του Νίκου Παπανικολόπουλου.

Οι Κάρτερ (19 πόντοι, 4 ασίστ) και Γερομιχαλός (13 πόντοι, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ) ξεχώρισαν για το Λαύριο, ενώ η Λάρισα είχε κορυφαίους τους Χάντσον (20 πόντοι), Θριτ (15 πόντοι, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ) και Κρουμπάλι (12 πόντοι, 10 ριμπάουντ).