Bundesliga: «Αδιανόητη» ανατροπή από την Μπορούσια Ντόρτμουντ και νίκη με 3-2 στην έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ έχανε με 2-0 μέχρι το 71ο λεπτό του αγώνα με την Άιντραχτ  Φρανκφούρτης, αλλά με μία απίθανη ανατροπή στα τελευταία λεπτά, έφερε… τούμπα το ματς και πήρε τη νίκη με 3-2, μειώνοντας τη διαφορά της από την κορυφή στην Bundesliga.

Οι Βεστφαλοί ξεκίνησαν άσχημα το ματς και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δύο τέρματα του Μπόρε στο πρώτο 25λεπτο της αναμέτρησης. Ο Αζάρ μείωσε όμως μετά από ασίστ του Χάαλαντ στο 71′ και το ματς πήρε… φωτιά στα τελευταία λεπτά. Ο Μπέλιγχαμ στο 87′ και ο Νταχούντ στο 89′ “χτύπησαν” έτσι τους γηπεδούχους και έδωσαν μία ανέλπιστη νίκη στην ομάδα τους.

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ εκμεταλλεύτηκε μάλιστα και τη χθεσινή (07/01) γκέλα της Μπάγερν Μονάχου και μείωσε τη διαφορά της από την πρώτη θέση της Bundesliga στους 6 βαθμούς, ενώ η Άιντραχτ Φρανκφούρτης έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην 4άδα της βαθμολογίας.