Bundesliga: «Αυτοκτόνησε» η Στουτγκάρδη του Ντίνου Μαυροπάνου και ηττήθηκε με 2-1 από τη Χόφενχαϊμ

ΦΩΤΟ intime

Με τον Ντίνο Μαυροπάνο βασικό στο ματς, η Στουτγκάρδη έφθασε κοντά ακόμη και σε μία σπουδαία νίκη μέσα στην έδρα της Χόφενχαϊμ, αλλά τελικά δεν πήρε ούτε βαθμό, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 στην 24η αγωνιστική της Bundesliga.

Ο Εντό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με προβολή μετά από κόρνερ στο 58′ και η άμυνα “κρατούσε” το προβάδισμα μέχρι και το 85ο λεπτό του αγώνα, όμως “κατέρρευσε” μετά την ισοφάριση του Μπαουμγκάρντεν, ο οποίος πέτυχε και δεύτερο προσωπικό γκολ στις καθυστερήσεις, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Η Στουτγκάρδη παρέμεινε έτσι στη “ζώνη” του υποβιβασμού στην Bundesliga, την ώρα που η Χόφενχαϊμ “άγγιξε” την πρώτη 4άδα της βαθμολογίας και “ονειρεύεται” ακόμη και έξοδο στο Champions League.