Bundesliga: Γκέλα για τη Ντόρτμουντ παρά τη γκολάρα και το buzzer beater του Χάαλαντ (video)

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ συνεχίζει να σκοράρει κατά ριπάς στη φετινή Bundesliga, αλλά η Μπορούσια Ντόρτμουντ χρειάστηκε κι ένα γκολ του στις καθυστερήσεις για να “σώσει” μόνο το βαθμό της ισοπαλίας, στο 2-2 με την Κολωνία.

Ο Νορβηγός επιθετικός βρήκε δίχτυα μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα, με τρομερή κίνηση μέσα στην περιοχή και δύσκολο πλασέ, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν στη συνέχεια το σκορ με πέναλτι του Ντούντα και σουτ του Τζέικομπς.

Ο Χάαλαντ αρνήθηκε όμως να χάσει και με ένα δεύτερο γκολ στο 90ο λεπτό του αγώνα, διαμόρφωσε το τελικό σκορ, χαρίζοντας στην ομάδα του την ισοπαλία. Η Ντόρτμουντ παρέμεινε πάντως εκτός 4άδας στην Bundesliga, έχοντας 4 βαθμούς διαφορά από την 4η Άιντραχτ Φρανκφούρτη και τις θέσεις που οδηγούν στο Champions League.