13oC Αθήνα

Bundesliga: «Γκέλα» για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης κόντρα στη Στουτγκάρδη του Μαυροπάνου

Δεν… πατάει καλά η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης που «κόλλησε» στο 1-1 κόντρα στη Στουτγκάρδη (1-1), για την 4η αγωνιστική της Bundesliga, μένοντας χωρίς τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Η εκ των αντιπάλων του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, Άιντραχτ Φρανκφούρτης εν μέσω «γιούχας» από τους οπαδούς της απώλεσε ξανά βαθμού, αυτή τη φορά κόντρα στη Στουτγκάρδη του Ντίνου Μαυροπάνου που αγωνίστηκε βασικός σε όλο το ματς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Φίλιπ Κόστιτς στο 79ο λεπτό, αλλά στο 88′ ο Μαρμούς κατάφερε να ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους, μολονότι αγωνίστηκαν στα τελευταία λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Αντον (82′).