Bundesliga: Η Μπορούσια Ντόρτμουντ χάνει στο ημίχρονο και δίνει τον τίτλο στην Μπάγερν Μονάχου

Απίστευτο “θρίλερ” στην τελευταία αγωνιστική της Bundesliga για τον τίτλου του πρωταθλητή, αφού η Μπορούσια Ντόρτμουντ χάνει με 2-0 στην έδρα της από την Μάιντς, στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Όλσεν μόλις στο 15ο λεπτό του αγώνα “πάγωσε” τους οπαδούς της Μπορούσια Ντόρτμουντ, δίνοντας το προβάδισμα στη Μάιντς. Οι Βεστφαλοί είχαν την ευκαιρία να “απαντήσουν” αμέσως, αλλά ο Άλε έχασε πέναλτι στο 19′ και το… σοκ, ολοκληρώθηκε πέντε λεπτά αργότερα.

Ο Ονισίβο σκόραρε δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους και πλέον η Ντόρτμουντ χρειάζεται τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, για να μη… χαρίσει τον τίτλο στην Μπάγερν Μονάχου, η οποία την ίδια ώρα προηγείται με 1-0 στην έδρα της Κολωνίας.