Σάββατο, 27 Απρ.
15oC Αθήνα

Bundesliga: Νίκη 4άδας για τη Χόφενχαϊμ – Μοιραίος ο Ντίνος Μαυροπάνος για την Στουτγκάρδη

Η Χόφενχαϊμ έκανε μεγάλη ανατροπή και έφυγε με το διπλό 2-1 από την έδρα της Βόλφσμπουργκ για την 23η αγωνιστική της Bundesliga, στην οποία βρίσκεται πλέον στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Οι “λύκοι” προηγήθηκαν με τον Βιντ στο 36′ και πήγαν με το προβάδισμα στα αποδυτήρια, αλλά οι φιλοξενούμενοι έφεραν… τούμπα το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Λάρσεν και Κράμαρετς να σκοράρουν μέσα σε πέντε λεπτά και να χαρίζουν τη νίκη στην ομάδα τους.

Σε δύσκολη θέση βρίσκεται αντίθετα, η Στουτγκάρδη του Ντίνου Μαυροπάνου, αφού έχασε μέσα από τα χέρια της τη νίκη επί της Μπόχουμ και πλέον βρίσκεται στη “ζώνη” του υποβιβασμού.

Ο Έλληνας αμυντικός ήταν μάλιστα ο… μοιραίος για την ομάδα του, αφού έκανε πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα και επέτρεψε την ισοφάριση του Λεβέν στο 94′.