15oC Αθήνα

Champions League: H Ρεάλ Μαδρίτης “βύθισε” την Ίντερ και “βλέπει” πρόκριση (videos)

Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε μεγάλη νίκη μέσα στο Μιλάνο κι έμεινε “ζωντανή” στη “μάχη” για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League, περνώντας για πρώτη φορά στη δεύτερη θέση του δευτέρου ομίλου.

Ο Νάτσο κέρδισε πέναλτι με το ξεκίνημα του αγώνα για τους Μαδριλένους κι ο Αζάρ από τη βούλα έκανε το 1-0 μόλις στο 7ο λεπτό. Ο Βάθκεθ έχασε μάλιστα αμέσως μετά σημαντική ευκαιρία για ένα δεύτερο γκολ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι στο 13′.

Οι ισορροπίες άλλαξαν οριστικά υπέρ της Ρεάλ όμως, όταν ο Βιδάλ ζήτησε πέναλτι με έντονο τρόπο από τον διαιτητή, έχοντας και κίτρινη κάρτα, με αποτέλεσμα να δει και δεύτερη και να αποβληθεί από το πρώτο ημίχρονο. Οι Μαδριλένοι “καθάρισαν” έτσι εύκολα  το ματς με τον Ροντρίγκο να γράφει το τελικό 2-0 στο δεύτερο μέρος.

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε έτσι… άλμα πρόκρισης, βυθίζοντας την Ίντερ στον “πάτο” της βαθμολογίας στον δεύτερο όμιλο του Champions League.