Δευτέρα, 6 Μαΐ

Champions League: Όλες οι φάσεις και τα γκολ της βραδιάς

Το Champions League επέστρεψε στις ζωές μας με την πρεμιέρα των ομίλων και… μοίρασε θέαμα. Μετά τα 23 γκολ από τα ματς της Τρίτης (19.09) ήρθαν άλλα 25 τέρματα, από τις αναμετρήσεις της Τετάρτης. Δείτε τα highlights των αγώνων.

Η Μπάγερν Μονάχου ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της πρεμιέρας των ομίλων του Champions League απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-3), ενώ η Σάλτσμπουργκ έκανε την έκπληξη στο «Ντα Λουζ» με την Μπενφίκα των… δέκα παικτών από το πρώτο ημίχρονο (2-0).

Ένα “διπλό” και μια εκτός έδρας ισοπαλία για τις ιταλικές ομάδες στα ματς της Τετάρτης (20.09).  Η Νάπολι έφευγε νικήτρια από το «σπίτι» της Μπράγκα με 2-1, ενώ η Ίντερ έμενε στο 1-1 στην έδρα της Σοσιεδάδ.

Εντυπωσιακό ματς στο Λονδίνο, με την Άρσεναλ να διαλύει με 4-0 την Αϊντχόφεν, στη δεύτερη πιο ευρεία νίκη της πρεμιέρας μετά το 5-0 της Μπαρτσελόνα επί της Αντβέρπ.

Αγχωτική νίκη πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης, σε ένα από τα μαπεςτ που άνοιξαν το αγωνιστικό πρόγραμμα της Τετάρτης. Η Ουνιόν Βερολίνου προσπάθησε να μη “λυγίσει” στο “Μπερναμπέου”, αλλά ο Μπέλιγχαμ έδωσε στη “βασίλισσα” τη νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις του ματς (1-0).

Τα αποτελέσματα στα ματς της Τετάρτης (20.09)