Champions League, Σεβίλλη – Σάλτσμπουργκ: Γράφτηκε ιστορία με τέσσερα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο

Η αναμέτρηση της Σεβίλλης με τη Σάλτσμπουργκ για την πρώτη αγωνιστική του Champions League θα μείνει στην ιστορία.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην Ισπανία, ένα σκορ το οποίο διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο που δύσκολα θα ξεχαστεί. Κι αυτό γιατί ο διαιτητής του αγώνα υπέδειξε τέσσερα πέναλτι (!) στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα. Τρία στη Σάλτσμπουργκ κι ένα στη Σεβίλλη.

Τα τέσσερα πέναλτι αποτελούν ρεκόρ στην ιστορία του Champions League, ενώ ο Καρίμ Αντεγέμι της Σάλτσμπουργκ έγινε ο πρώτος παίκτης που κέρδισε τρεις φορές την εσχάτη των ποινών στο ίδιο παιχνίδι.