Δευτέρα, 29 Απρ.

Δεν χάνει με τίποτα – Σταμάτησε και τη Σάλκε η Φορτούνα

Η ομάδα “θαύμα” της φετινής Μπουντεσλίγκα, η νεοφώτιστη Φορτούνα Ντίσελντορφ του Στέλιου Μαλεζά μπορεί να δέχθηκε τα πρώτα της γκολ στο πρωτάθλημα και να έχανε με 2-0 από την Σάλκε, όμως κατάφερε να επιστρέψει και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλία, διατηρώντας το αήττητο μετά από 6 αγωνιστικές.

Με τον Στέλιο Μαλεζά να ξεκινά σε ακόμα ένα ματς στην βασική ενδεκάδα, η Φορτούνα  αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα στην αμυνα στο πρώτο ημίχρονο. Σαν αποτέλεσμα δέχθηκε τα πρώτα της γκολ την φετινή σεζόν. Πρώτα ο Χούντελαρ και στη συνέχεια ο Ματίπ έδωσαν ισχυρό προβάδισμα στην Σάλκε, όμως οι νεοφώτιστοι αποδείχθηκαν πολύ σκληροί για να πεθάνουν.

Με δύο γκολ του Σαχίν στο δεύτερο ημίχρονο υποχρέωσε την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ να αρκεστεί στον βαθμό της ισοπαλίας και παρέμεινε στις ψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.