Πέμπτη, 18 Απρ.

Euro 2020, Αγγλία – Δανία: Απίστευτο γκολ-φάουλ από τον Ντάμσγκααρντ, απάντησε ο Στέρλινγκ

Η Δανία προηγήθηκε με ένα απίστευτο γκολ, αλλά η Αγγλία απάντησε με τον Στέρλινγκ και το πρώτο ημίχρονο του δεύτερου ημιτελικού του Euro 2020 ολοκληρώθηκε ισόπαλο.

Μία μαεστρική εκτέλεση φάουλ του Ντάμσγκααρντ -από τα 25 μέτρα- στο 31ο λεπτό του ημιτελικού Δανίας – Αγγλίας στο «Γουέμπλεϊ» έβαλε τους «βίκινγς» μπροστά στο σκορ, αλλά οκτώ λεπτά αργότερα (39′) ο Σάκα ξέφυγε στην πλάτη της άμυνας και γύρισε στον Στέρλινγκ που σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα -με τη συμβολή του Κγιάερ που προσπάθησε να διώξει- στα δίχτυα του Σμάιχελ για το 1-1.