Euro 2020, Ουκρανία – Αγγλία 0-4 ΤΕΛΙΚΟ

Η Αγγλία επικράτησε με 4-0 της Ουκρανίας στο Ολίμπικο της Ρώμης και προκρίθηκε με εμφατικό τρόπο στα ημιτελικά του Euro 2020, όπου και θα διεκδικήσει κόντρα στη Δανία, τη συμμετοχή της στον τελικό για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Οι Άγγλοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα με προβολή του Κέιν από ασίστ του Στέρλινγκ και “καθάρισαν” το ματς μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μαγκουάιρ με κεφαλιά στο 46′ και ο Κέιν ξανά στο 50′ με τον ίδιο τρόπο, τελείωσαν ουσιαστικά το ματς. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Χέντερσον στο 63′ με δική του κεφαλιά μετά από κόρνερ.

Παρακολουθήστε LIVE το Ουκρανία – Αγγλία για το Euro 2020 από το Newsit.gr

Η Αγγλία βρίσκεται έτσι δύο αγώνες μακριά από το όνειρο του “it’s coming home”, ενώ η Ουκρανία ολοκλήρωσε τη δική της υπέρβαση, φθάνοντας για πρώτη φορά στους “8” του Euro.