Europa League: Η ΑΕΚ Λάρνακας «απέδρασε» με 1-0 από την έδρα της Ντιναμό Κιέβου – Όλα τα αποτελέσματα

Σπουδαία νίκη για την ΑΕΚ Λάρνακας στην έδρα της Ντιναμό Κιέβου με 1-0, που βάζει την ομάδα της Κύπρου ξανά σε θέση πρόκρισης στο δεύτερο όμιλο του Europa League.

Η ΑΕΚ Λάρνακας άνοιξε το σκορ με τον Γκιούρσκο από το 9ο λεπτό του αγώνα και είδε να ακυρώνεται γκολ της Ντιναμό Κιέβου στο 29′, αλλά άντεξε μέχρι τέλους και πήρε τους πρώτους της βαθμούς στους ομίλους του Europa League.

Από τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής, ξεχώρισε η ισοπαλία 2-2 στο Ρεν – Φενέρμπαχτσε, με την τουρκική ομάδα να σώζει το βαθμό στις καθυστερήσεις με γκολ του Βαλένσια.