Europa League: “Στραπάτσο” για τη Μίλαν του Ζλάταν! Όλα τα αποτελέσματα (videos)

Η Μίλαν είχε την ευκαιρία να “καθαρίσει” τον 8ο όμιλο του Europa League, αλλά ηττήθηκε με 3-0 στην έδρα της από τη Λιλ και μπήκε σε… μπελάδες ενόψει της συνέχειας.

Στο Μιλάνο, οι “ροσονέρι” είχαν κανονικά στη σύνθεσή τους τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, αλλά η γαλλική ομάδα είχε τον πιο “καυτό” επιθετικό του γηπέδου, αφού ο Γιουσούφ Γιαζίτσι έκανε χατ-τρικ και οδήγησε την ομάδα του σε μία σπουδαία νίκη. Ο Τούρκος επιθετικός άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 22′ και πέτυχε ακόμη δύο γκο, σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο για να στείλει την ομάδα του στην πρώτη θέση του ομίλου με 7 βαθμούς, έναντι 6 των Μιλανέζων.

Διπλό όμως είχαμε και στο άλλο ματς του 8ου ομίλου, αφού η Σπάρτα Πράγας “άλωσε” με επιβλητικό τρόπο την έδρα της Σέλτικ και με το 4-1 έμεινε “ζωντανή” για πρόκριση, “βουλιάζοντας” παράλληλα τους Σκωτσέζους στην τελευταία θέση.

Europa League: Έδειξε… ψυχή η Μπενφίκα! Σημαντικά διπλά για Νάπολι και Τότεναμ (videos)

Από τα υπόλοιπα παιχνίδια της βραδιάς, ξεχώρισε η νίκη του Ερυθρού Αστέρα επί της Γάνδης, με γκολ του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Κατάι, αλλά και το διπλό της ΛΑΣΚ Λιντς στην έδρα της πρωτοπόρου Αντβέρπ στον 10όμιλο, που έχει φέρει πια τρεις ομάδες ισόβαθμες στην κορυφή, με 6 βαθμούς.