Δευτέρα, 6 Μαΐ

Για… Όσκαρ βαρεμάρας το Λεβαδειακός-Πλατανιάς

Χωρίς γκολ. Χωρίς θέαμα. Χωρίς πολλά σχόλια… για την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Πλατανιά που έληξε ισόπαλη 0-0 στην κατά τ’ άλλα θεαματική 10η αγωνιστική της Super League.

Κακό ήταν το πρώτο ημίχρονο με αρκετές σκληρές μονομαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων και πολλά λάθη. Γεγονός που φαίνεται κι από τις 4 κίτρινες κάρτες που έδειξε ο διαιτητής Παπάς.

Ο Πλατανιάς… πάτησε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά οι μπαλιές που βγήκαν προς τον Ναζλίδη δεν ήταν οι κατάλληλες. Αμυντικά όμως λειτούργησε πολύ καλά, αφού δεν άφησε κενά προς εκμετάλλευση για τους παίκτες του Λεβαδειακού (μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο έδειξε κάποια καλά στοιχεία).

Οι Κρητικοί ήταν πιο δραστήριοι στην αρχή της επανάληψης. Ο Τσουράκης και ο Μαχαμάτ θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν κινητικοί, αλλά όχι σε καμία περίπτωση αποτελεσματικοί.

Ο Λεβαδειακός έκοψε τον ρυθμό των Χανιωτών, ενώ η καλύτερή τους ευκαιρία ήταν στο 72’ με σουτ του Τζίλβα Γκόμες που κατέληξε λίγο άουτ.