H Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «πάτησε» στην κορυφή της Premier League και ονειρεύεται τίτλο (video)

Τρίποντο κορυφής πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που νίκησε την Άστον Βίλα με 2-1 στο «Ολντ Τράφορντ» για την 17η αγωνιστική της Premier League και «έπιασε» την Λίβερπουλ στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε την Άστον Βίλα και πλέον ισοβαθμεί με την Λίβερπουλ στους 33 βαθμούς και την κορυφή της Premier League. Οι «κόκκινοι διάβολοι» προηγήθηκαν στο 40ο λεπτό, όταν μετά από μία εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας, ο Μαρσιάλ με κεφαλιά στην κίνηση, άνοιξε το σκορ. Ωστόσο η Άστον Βίλα αντέδρασε και ο Τραορέ στο 57′ έφερε το ματς στα ίσα.

Η Γιουνάιτεντ όμως είχε έτοιμη την απάντηση, αφού στο 60’, ο Πογκμπά κέρδισε το πέναλτι από τον Λουίζ και στο επόμενο λεπτό, Μπρούνο Φερνάντες ευστόχησε και διαμόρφωσε το τελικό 2-1, δίνοντας στην ομάδα του Σόλσκιερ το δικαίωμα να συνεχίσει να ονειρεύεται και το 2021.