14oC Αθήνα

La Liga: Επέστρεψε “φορτσάτη” η Μπαρτσελόνα με σούπερ Μέσι (video)

Η Μπαρτσελόνα και ο Μέσι εμφανίστηκαν σε… φόρμα στην επανέναρξη της “La Liga” για να κάνουν ένα επιβλητικό διπλό στην έδρα της Μαγιόρκα με 4-0, παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα Ισπανίας.

Στο πρώτο παιχνίδι μετά τη διακοπή του κορονοϊού, η Μπαρτσελόνα είχε σε εξαιρετική βραδιά τον Αργεντινό και χρειάστηκε μόλις τρία λεπτά για να πετύχει το πρώτο της γκολ, με τον Βιδάλ να σκοράρει με κεφαλιά από φοβερή σέντρα του Ζόρντι Άλμπα.

Ο Μπρέθγουεϊτ “καθάρισε” μάλιστα το ματς από το πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας και δεύτερο γκολ, από ασίστ του Μέσι με το κεφάλι. Ο σούπερ σταρ των Καταλανών έδωσε και δεύτερη ασίστ για το 3-0 από τον Άλμπα στο δεύτερο ημίχρονο, για να ‘”κλείσει” το προσωπικό του… σόου, σκοράροντας ο ίδιος το τελικό 4-0 στο 90’.

Η ομάδα του Σετιέν ξεκίνησε έτσι με το… δεξί το δεύτερο μέρος του πρωταθλήματος στην Ισπανία και βρέθηκε στο +5 από τη Ρεάλ Μαδρίτης στην κορυφή της βαθμολογίας, με ένα ματς περισσότερο από τους “μερένγκες”.