Σάββατο, 27 Απρ.

Nations League: Η Ισπανία πήρε ισοπαλία 2-2 στην Τσεχία με γκολ στο 90′ – Όλα τα αποτελέσματα

Η Ισπανία “έσωσε” το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Τσεχίας, ισοφαρίζοντας στο 90ο λεπτό του αγώνα στο τελικό 2-2, στη δεύτερη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της League A του Nations League.

Οι “φούριας ρόχας” βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ από γκολ του Πέσακ και του Κούτσιακ, αλλά “απάντησαν” αμφότερες με Γκαβίρα και Μαρτίνεζ, αποφεύγοντας την ήττα.

Άνετη ήταν αντίθετα η επικράτηση της Πορτογαλίας επί της Ελβετίας στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, αφού η ομάδα του Φερνάντο Σάντος έκανε “πάρτι” με 4-0 στο ματς.

Οι Πορτογάλοι είδαν το VAR να ακυρώνει ένα γκολ του Σεφέροβιτς μόλις στο 6ο λεπτό και στη συνέχεια “μονοπώλησαν” τον αγώνα με τον Καρβάλιο να κάνει το 1-0 και τον Ρονάλντο να “καθαρίζει” την αναμέτρηση σκοράροντας δις πριν το ημίχρονο. Το “κερασάκι στην τούρτα” έβαλε ο Κανσέλο στο 68′, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.