Τρίτη, 30 Απρ.

Όλα στο… μηδέν στο Πανθεσσαλικό

Μετά από ένα… τραγικό ματς στο Πανθεσσαλικό στάδιο με ελάχιστες τις καλές στιγμές, Νίκη Βόλου και Κέρκυρα έμειναν στο 0-0 για την 9η αγωνιστική της Superleague

Ισορροπημένο και με ελάχιστες φάσεις ήταν το πρώτο ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό. Νίκη Βόλου και Κέρκυρα έδειξαν αδύναμες να στο να απειλήσουν η μια την εστία της άλλης, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα να δούμε ένα ανιαρό 45λεπτο. Μοναδική αξιόλογη στιγμή του 45λεπτου, η εκτέλεση φάουλ του Κανακούδη για τους φιλοξενούμενους (31′), η οποία πέρασε ελάχιστα άουτ

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην επανάληψη, χωρίς όμως να έχουν τη μεγάλη ευκαιρία, αντίθετα με τους νησιώτες που στο 66′ είδαν τον Ταϊρη να επέμβαίνει και να αποκρούσει το γυριστό σουτ του Μαρκόβσκι από το ημικύκλιο της περιοχής.

Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι παραλίγο να πετύχουν το γκολ της νίκης, με τον Ταϊρη να πέφτει στη δεξιά του γωνία και να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ το σουτ του Χαβίτο. Ετσι οι δύο ομάδες πρόσθεσαν από ένα βαθμό, ο οποίος είναι ο τέταρτος για τη Νίκη Βόλου και ο 11ος για την Κέρκυρα

Νίκη Βόλου (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Ταΐρης, Μαρινάκης, Τσουκάνης, Καρασαλίδης, Ίβενς, Μαχλελής, Λάουκς, Κυζιρίδης, Κοτσαρίδης (72’ Σταμπόζλιεφ), Σκούρτης (79’ Νικλητσιώτης), Τζιώρας

Στον πάγκο: Ταμπάκης, Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης, Αργύρης, Κορέτα

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Σέτκους, Μαραγκός, Βενέτης, Ζορμπάς, Γκόμες, Καρντόζο (60’ Ανδρεόπουλος), Μαρκόβσκι, Χαβίτο, Ομπράντοβιτς (54’ Κόντος), Ντιμιτρόφσκι, Κανακούδης (76’ Ντιόγκο)

Στον πάγκο: Κουτζαβασίλης, Ρόχας, Κρητικός, Γεωργακόπουλος

Διαιτητής: Ιωάννης Τοπούζης

Γήπεδο: Πανθεσσαλικό Στάδιο