Premier League: «Άντεξε» η Γουέστ Χαμ και πήρε νίκη 5άδας με το 3-2 επί της Κρίσταλ Πάλας

Η Γουέστ Χαμ έκανε τα εύκολα δύσκολα στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας, αλλά τελικά πήρε τη νίκη με 3-2 και επέστρεψε στην πρώτη 5άδα της βαθμολογίας στην Premier League.

Τα “σφυριά” σκόραραν τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο, δύο με τον Λαντσίνι και μία με τον Αντόνιο, αλλά λίγο έλειψε να δεχθούν ακόμη και την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με γκολ του Έντουαρντ στο 83′ και έβαλαν “φωτιά” στο ματς στο 91′ με τον Ολίσε, χάνοντας ευκαιρίες και για ένα τρίτο τέρμα στο τέλος της αναμέτρησης.

Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε όμως τελικά και έτσι η Γουέστ Χαμ πήρε τους τρεις βαθμούς, προσπερνώντας ξανά την Τότεναμ και μειώνοντας τη διαφορά της από την Άρσεναλ στην 4η θέση, στον ένα πόντο.