Σάββατο, 27 Απρ.

Premier League: Δεν είχε… Άγιο η Τσέλσι! Μετά τη γκάφα ήρθε και το σοκ (video)

Η Τσέλσι “πέταξε” δύο βαθμούς στο Στάμφορντ Μπριτζ κόντρα στην Σαουθάμπτον, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3 στην 5η αγωνιστική της Premier League, έχοντας “αυτοκτονήσει” δύο φορές στο ματς.

Οι “μπλε” του Λονδίνου ξεκίνησαν εντυπωσιακά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με δυο εξαιρετικά γκολ του Τίμο Βέρνερ, αλλά αρχικά έκαναν “δώρο” την ισοφάριση στους “Άγιους”, πριν έρθουν αντιμέτωποι και με… σοκ στις καθυστερήσεις.

Premier League: Για τα… πανηγύρια! Νέα διπλή γκάφα του Κέπα για την Τσέλσι (video)

Ο Ίνκγς μείωσε το σκορ στο 42′ και στο 55′ ο Κέπα έκανε νέα διπλή γκάφα για το 2-2 της Σαουθάμπτον. Ο Χάρβετζ “απάντησε” αμέσως για το νέο προβάδισμα της Τσέλσι στο παιχνίδι, το οποίο έμεινε μέχρι το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Εκεί σε φάση διαρκείας, ο Βέστεργκααρντ με το κεφάλι άλλαξε την πορεία της μπάλας σε σουτ και την έστειλε στα δίχτυα για το τελικό 3-3.