Σάββατο, 27 Απρ.

Premier League: Επέστρεψε στις νίκες η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με το 3-1 επί της Μπέρνλι και σκόρερ τον Κριστιάνο Ρονάλντο

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να βρίσκει και πάλι δίχτυα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-1 της Μπέρνλι και επανήλθε στις νίκες, μετά την ισοπαλία με τη Νιούκαστλ, “αγγίζοντας” την πρώτη 5άδα της βαθμολογίας στην Premier League.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” άνοιξαν το σκορ με τον ΜακΤόμινεϊ μόλις στο 8ο λεπτό, από ασίστ του Πορτογάλου σούπερ σταρ, ο οποίος “καθάρισε” το ματς με προβολή στο 35′ και αφού ενδιάμεσα είχε πετύχει αυτογκόλ για τους φιλοξενούμενους, ο Μι, σε προσπάθεια του Σάντσο.

Η Μπέρνλι μείωσε αμέσως σε 3-1, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα και έτσι η Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς και να “πιάσει” στην 5η θέση τη Γουέστ Χαμ, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο. Παραμένει στη “ζώνη” του υποβιβασμού η ομάδα του Ντάιτς.