Τρίτη, 23 Απρ.

Premier League, Έβερτον – Γουότφορντ 2-5: Φοβερό διπλό με ανατροπή για την ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι

Η Γουότφορντ του Κλαούντιο Ρανιέρι πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής στην Premier League, καθώς “διέλυσε” με 5-2 την Έβερτον και μάλιστα εκτός έδρας, παρότι βρέθηκε να χάνει δύο φορές στο ματς.

Η ομάδα του Ιταλού πρωταθλητή με τη Λέστερ και πρώην τεχνικού της Εθνικής Ελλάδας, έμεινε δις πίσω στο σκορ με γκολ των Ντέιβις και Ριτσάρλισον, ενώ ενδιάμεσα ο Κινγκ είχε ισοφαρίσει το ματς. Ο “Βασιλιάς” σκόραρε όμως, άλλες δύο φορές στη συνέχεια, πετυχαίνοντας ένα προσωπικό χατ-τρικ, με τους Ντένις και Κούτσκα να ολοκληρώνουν το θρίαμβο της ομάδας του.

Από τα άλλα ματς της αγωνιστικής, ξεχώρισε η ισοπαλία 1-1 στο Λιντς – Γουλβς, με τα “παγώνια” του Μπιέλσα να ισοφαρίζουν το ματς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Ροντρίγκο με πέναλτι “έσωσε” ένα βαθμό για τους γηπεδούχους, μετά το γκολ του Χουάνγκ στο 10′ για τους “λύκους”, δίνοντας “ανάσα” στην ομάδα του, που παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία του πρωταθλήματος.