Premier League, Γουότφορντ – Λίβερπουλ 0-5: Με χατ-τρικ Φιρμίνο

Η Λίβερπουλ έδωσε συνέχεια στην εξαιρετική της πορεία στην Premier League. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ επικράτησε εκτός έδρας της Γουότφορντ με 5-0 κι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο από την Τσέλσι.

Η Λίβερπουλ ήταν απολαυστική και “καθάρισε” με συνοπτικές διαδικασίες την υπόθεση νίκη. Μόλις στο 9′ ο Μανέ έκανε το 0-1 μετά από υπέροχη ασίστ του Σαλάχ, με τον Φιρμίνο να κάνει το 0-2 από κοντά στο 37’.

Ο Βραζιλιάνος έκανε το 0-3 στο 52’ με κοντινή προσπάθεια και, δύο λεπτά αργότερα, ο Σαλάχ σημείωσε ένα τρομερό γκολ για το 0-4.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Φιρμίνο, που έκανε χατ τρικ.

Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Κώστας Τσιμίκας, που αντικατέστησε στο 64ο λεπτό τον Ρόμπερτσον.

Να σημειωθεί ότι ο Κλαούντιο Ρανιέρι έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο της Γουότφορντ και σίγουρα θα θέλει να το ξεχάσει γρήγορα.