Παρασκευή, 3 Μαΐ
24oC Αθήνα

Premier League: Ήττα στις καθυστερήσεις για τη Νότιγχαμ Φόρεστ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει “ανάσα” στη “μάχη” του υποβιβασμού στην Premier League, αφού ηττήθηκε με ανατροπή στις καθυστερήσεις από την Μπρέντοφορντ, με 2-1.

Ο Ντανίλο είχε δώσει το προβάδισμα στη Νότιγχαμ Φόρεστ από το πρώτο ημίχρονο και η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη “κρατούσε” τη νίκη στα χέρια της μέχρι και το 82ο λεπτό, αλλά σε εκείνο το σημείο ο Τόνεϊ ισοφάρισε για την Μπρέντφορντ, η οποία έφθασε και στην ολική ανατροπή με τον Ντα Σίλβα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Φόρεστ έμεινε έτσι στους 30 βαθμούς και οριακά πάνω από τη “ζώνη του υποβιβασμού”, αλλά πλέον έχει ένα παιχνίδι περισσότερο από τους “διώκτες” της στη βαθμολογία της Premier League.