Premier League: Ξεκίνησε με τριάρα η Τσέλσι! (videos)

Εντυπωσιακό διπλό για την Τσέλσι στην πρεμιέρα της Premier League, καθώς η ομάδα του Λάμπαρντ επικράτησε με 3-1 μέσα στην έδρα της Μπράιτον, κάνοντας ιδανικό ξεκίνημα στη σεζόν.

Οι “μπλε” προηγήθηκαν στο 23′ με πέναλτι του Ζορζίνιο, αλλά παρότι η Μπράιτον ισοφάρισε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, η Τσέλσι “απάντησε” αμέσως με δύο γκολ των Τζέιμς και Ζούμα, για να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Νωρίτερα, η Γουλβς “πέρασε” εύκολα από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 2-0, χάρη σε δύο γκολ που βρήκε μόλις στο πρώτο 6λεπτο της αναμέτρησης.

Από ασίστ του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Ντάνιελ Ποντένσε, ο Ραούλ Χιμένες άνοιξε το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό του αγώνα, με τον Σάις να “καθαρίζει” το ματς στο 6΄για την ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο, η οποία και ξεκίνησε έτσι με το… δεξί τη φετινή Premier League.