Premier League: Με τριάρα η Γιουνάιτεντ «κρυφοκοιτάζει» την κορυφή

Premier League: Με τριάρα η Γιουνάιτεντ  «κρυφοκοιτάζει» την κορυφή

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέτυχε την πέμπτη διαδοχική νίκη της στην Premier League με το 3-1 κόντρα στην Μπέρνλι και μπορεί να έχει “κρυφές” ελπίδες για το πρωτάθλημα.

Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, οι “κόκκινοι διάβολοι” άνοιξαν το σκορ με τον Γκρίνγουντ στο 48′, αλλά ο Ταρκόφσκι ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα και χρειάστηκε ένα ακόμη γκολ του Άγγλου εξτρέμ στο 85′ κι ένα του Καβάνι στο τέλος, για να πανηγυρίσει η ομάδα του Σόλσκιερ τη νίκη.

Με αυτή όμως, μείωσε και τη διαφορά της από τη συμπολίτισσα Σίτι στους 8 βαθμούς και με 6 αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε, μπορεί να ελπίζει σε ένα… θαύμα για τον τίτλο στην Premier League. Έχει “σφραγίσει” δε ουσιαστικά το Champions League, αφού βρέθηκε στο +12 από την 5η Τσέλσι.