Τρίτη, 30 Απρ.

Premier League: Νίκης 6άδας για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – «Βαριά» ήττα για την Τσέλσι

Φωτογραφία Reuters

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεχίζει να ανεβαίνει στη βαθμολογία της Premier League και πλέον βρίσκεται στην πρώτη 6άδα, αφού νίκησε εύκολα με 3-0 τη Γουέστ Χαμ στο “Ολντ Τράφορντ”.

Σε ένα ντέρμπι για την 6η θέση, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε… περίπατο κόντρα στη Γουέστ Χαμ και την προσπέρασε στη βαθμολογία της Premier League. Ο Χόιλουντ άνοιξε το σκορ στο 23′ και ο Γκαρνάτσο πήρε τη… σκυτάλη με δύο δικά του γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Στα άλλα ματς της ημέρας, η Νότιγχαμ Φόρεστ πήρε ένα σημαντικό βαθμό για τη “μάχη” της παραμονής, με την ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Μπόρνμουθ, ενώ η Τσέλσι γνώρισε “βαριά” ήττα με 4-2 στην έδρα της από τη Γουλβς. Οι “λύκοι” ανέτρεψαν μάλιστα το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αφού ο Πάλμερ είχε ανοίξει το σκορ στο 19′, αλλά ο Κούνια με τον Νούρι έφεραν… τούμπα το ματς, με δύο γκολ έκαστος.