Σάββατο, 27 Απρ.

Premier League: Σαν… σίφουνας πέρασε η Λέστερ από την έδρα της Γουέστ Μπρομ (video)

Χωρίς να αφήσει περιθώρια αμφισβήτησης για την διαφορά δυναμικότητας, η Λέστερ νίκησε με 0-3 την Γουέστ Μπρομ στην 1η αγωνιστική της Premier League και ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Λέστερ έδειξε ότι θα είναι και φέτος υπολογίσιμη δύναμη στο αγγλικό πρωτάθλημα,  προσγειώνοντας τη νεοφώτιστη Γουέστ Μπρομ στην “σκληρή” πραγματικότητα της Premier League.

Ο Καστάιν έδειξε τον δρόμο προς τη νίκη στο 57’ με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή και το σκορ ήταν ρευστό μέχρι το 73ο λεπτό. Σε εκείνο το σημείο ο Βάρντι “καθάρισε” το ματς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον ίδιο τρόπο δέκα λεπτά αργότερα διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.