Premier League: Τριάρα από τη Γουλβς με σούπερ Ποντένσε (video)

ΦΩΤΟ intime

Με τον Ντάνιελ Ποντένσε να ξεκινάει βασικός για πρώτη φορά μετά την επανέναρξη της Premier League και να είναι εκ των πρωταγωνιστών, η Γουλβς επιβλήθηκε με 3-0 της Έβερτον και βρέθηκε ξανά στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Η επικείμενη αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, άνοιξε το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο Πορτογάλος εξτρέμ και εκτέλεσε εύστοχα ο Ραούλ Χιμένες στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

“Μαγικό” σόλο του Ποντένσε που κέρδισε το πέναλτι με το οποίο άνοιξε το σκορ η Γουλβς (video)

Ντεντόνκερ και Χότα “καθάρισαν” το ματς για τη Γουλβς στο δεύτερο μέρος, με τον Ποντένσε να χάνει την ευκαιρία να χριστεί και σκόρερ για… χιλιοστά, σε μία φάση που χρειάστηκε η goal line techology για να ληφθεί η απόφαση. Οι “λύκοι” ανέβηκαν πάντως ξανά στην 6η θέση και περιμένουν τα αποτελέσματα των ανταγωνιστών τους για τη “μάχη” της Ευρώπης.