13oC Αθήνα

Premier League, Τσέλσι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1: Ισοπαλία με γκολ του Κασεμίρο στις καθυστερήσεις

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε “όρθια” στο Στάμφορντ Μπριτζ με τον Κασεμίρο να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις σε 1-1 και να χαρίζει στην ομάδα του το βαθμό στο ντέρμπι με την Τσέλσι στην Premier League.

Μετά από ένα “σφιχτό” ματς στο Λονδίνο, η Τσέλσι άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Ζορζίνιο στο 87′ και φάνηκε να παίρνει τη νίκη, αλλά ο Κασεμίρο είχε διαφορετική άποψη και με μία φοβερή κεφαλιά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, “πάγωσε” τους γηπεδούχους.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε έτσι σε απόσταση ενός βαθμού από την Τσέλσι στη βαθμολογία, σε ένα ματς που έμεινε εκτός αποστολής ο Κριστιάνο Ρονάλντο, μετά το πειθαρχικό παράπτωμά του κόντρα στην Τότεναμ.